Ritsen:
Ritsen staan bloot aan grote spanningen en krachten door wind, slecht opgezette tent of druk van mensen of voorwerpen tegen de tent. Door het veelvuldig gebruik zijn ritsen zeer slijtagegevoelig. Op ritsen geen garantie.
Tip:
Schimmel en vlekken:
Door onvoldoende ventilatie kan er schimmelvorming ontstaan. Belangrijk is dat u uw tent droog opbergt, zodat er geen schimmel of vochtvlekken kunnen ontstaan. Indien u de tent toch nat moet opbreken, laat hem dan zo snel mogelijk weer drogen.
Let er vooral op dat de slikranden met een doek afneemt.
Tip:
Lekkage:
Katoen kan in het begin doorstuiven en vooral op de stiknaden iets lekken. Nadat het garen goed nat is geweest en daardoor is gezwollen houdt het doorstuiven op. Op een natte tent kunnen lichte vlekken zichtbaar worden, dit kan echter geen kwaad.
Nylon en Polyester is bekleed met een dichtingslaag waardoor ze waterafstotend en waterdicht zijn. Vooral door de inwerking van de ultra-violet (UV) stralen van de zon kan na verloop van tijd de dichtingslaag en dus ook de waterdichtheid worden aangetast.
Tip:
Raamfolie:
Raamfolie is een plastisch materiaal, hierdoor is het onvermijdelijk dat de weefstructuur van het tentdoek vaag te zien is in het folie.
Er zit weekmaker in tentramen, daarom soms iets dof.
Tip:
?